31 de desembre de 2007
Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%
Empreses

El creixement dels ingressos impulsa el benefici d'ExpoSegur (+13 %)

Benefici net de 4,52 M€ (4,00 M€ fa un any). El creixement dels ingressos explica la millora. El resultat queda per sota de les previsions (4,85 M€).

4,52 M€benefici trimestral

ExpoSegur ha presentat els resultats del segon trimestre de 2006: un benefici net de 4,52 M€, davant d'un benefici de 4,00 M€ fa un any (+12,8 %). Els ingressos han estat de 20,1 M€.

Què hi ha darrere del resultat

Els ingressos creixen un 3,9 % (+759.223 €) respecte al mateix trimestre de l'any anterior, empesos sobretot per la pòlissa Global (+371.329 €) i la Completa (+369.266 €). La cartera perd 3.291 assegurats (-2,2 %) i tanca el trimestre amb 143.857 clients.

Pel que fa a les despeses, augmenten un 2,6 % (+356.859 €). Les que més es mouen: la partida de sinistres puja 463.887 € (+4,4 %), la partida de personal baixa 205.099 € (-19,0 %) i la partida de despeses financeres puja 34.646 € (+47,0 %).

La ràtio de sinistralitat (sinistres sobre ingressos) es manté en el 55,3 %: de cada 100 € que ingressa, la companyia en destina 55 a pagar sinistres.

La clau del bon resultat ha estat el creixement dels ingressos (759.223 € d'impacte), que ha compensat amb escreix l'augment dels sinistres (463.887 €).

El marge net millora del 20,7 % al 22,5 %, el resultat financer aporta 589.823 € i l'impost de societats s'emporta 2,43 M€ (35 % del resultat abans d'impostos).

T2 2006T2 2005Variació
Ingressos20,1 M€19,3 M€+3,9 %
Sinistres11,1 M€10,6 M€+4,4 %
Personal876.818 €1,08 M€-19,0 %
Resta de despeses2,36 M€2,26 M€+4,3 %
Resultat d'explotació6,36 M€5,86 M€+8,5 %
Resultat financer589.823 €295.956 €+99,3 %
Impostos2,43 M€2,16 M€+12,8 %
Benefici net4,52 M€4,00 M€+12,8 %

En el que va d'exercici, la companyia acumula un benefici de 8,78 M€.

Els analistes esperaven 4,85 M€. La diferència és del 7 %, una decepció que pot pesar sobre la cotització.

Fitxa d'ExpoSegur a SegurosWeb.

Benefici net per trimestre
Font: SegurosWeb · resultats segon trimestre 2006

També us pot interessar

Empreses
Empreses

Expectació a ExpoSegur: el mercat espera un salt del benefici del 21 %

Previsió del consens per al segon trimestre: benefici de 4,85 M€. Resultats el 26 de juliol de 2006.

23 de juliol 2006
6,73 M€nou màxim històric
Empreses

Mes rècord de facturació per a ExpoSegur: 6,73 M€

Nou màxim històric de facturació mensual: 6,73 M€ (rècord anterior: 6,69 M€).

10 de juliol 2006
967,49 €nou màxim històric
Borsa Destacat

ExpoSegur cotitza en màxims històrics: 967,49 € per acció

Nou màxim històric de cotització: 967,49 € (rècord anterior: 937,54 €).

2 de maig 2006