31 de desembre de 2007
Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%
Empreses

Corcel Negro s'enfonsa: el benefici cau un 45 % per la caiguda dels ingressos

Benefici net de 546.959 € (997.963 € fa un any). La caiguda dels ingressos explica el retrocés. El resultat queda per sota de les previsions (1,13 M€).

546.959 €benefici trimestral

Corcel Negro ha presentat els resultats del quart trimestre de 2006: un benefici net de 546.959 €, davant d'un benefici de 997.963 € fa un any (-45,2 %). Els ingressos han estat de 4,46 M€.

Què hi ha darrere del resultat

Els ingressos cauen un 65,2 % (−8,36 M€) respecte al mateix trimestre de l'any anterior, arrossegats sobretot per la pòlissa Bàsica (−4,74 M€) i la Obligatòria (−3,62 M€). La cartera perd 58.916 assegurats (-83,4 %) i tanca el trimestre amb 11.742 clients.

Pel que fa a les despeses, es redueixen un 62,7 % (−7,93 M€). Les que més es mouen: la partida de sinistres baixa 5,41 M€ (-65,6 %), la partida de personal baixa 1,19 M€ (-51,6 %) i la partida de provisions baixa 512.315 € (-65,0 %).

La ràtio de sinistralitat (sinistres sobre ingressos) passa del 64,3 % al 63,6 %: de cada 100 € que ingressa, la companyia en destina 64 a pagar sinistres.

El que més ha pesat en el compte de resultats ha estat la caiguda dels ingressos (8,36 M€ menys de resultat), que la reducció dels sinistres (5,41 M€) no ha pogut compensar.

El marge net millora del 7,8 % al 12,3 % i el resultat financer aporta 10.044 €.

T4 2006T4 2005Variació
Ingressos4,46 M€12,8 M€-65,2 %
Sinistres2,84 M€8,25 M€-65,6 %
Personal1,11 M€2,30 M€-51,6 %
Resta de despeses762.606 €2,10 M€-63,6 %
Resultat d'explotació536.915 €1,00 M€-46,5 %
Resultat financer10.044 €-6.027 €+266,7 %
Impostos0,00 €0,00 €—
Benefici net546.959 €997.963 €-45,2 %

En el que va d'exercici, la companyia acumula un benefici de 2,96 M€.

Els analistes esperaven 1,13 M€. La diferència és del 52 %, una decepció que pot pesar sobre la cotització.

Fitxa de Corcel Negro a SegurosWeb.

Benefici net per trimestre
Font: SegurosWeb · resultats quart trimestre 2006

També us pot interessar

Empreses
Empreses

Què esperen els analistes de Corcel Negro: un benefici de 1,13 M€ el quart trimestre

Previsió del consens per al quart trimestre: benefici de 1,13 M€. Resultats el 6 de febrer de 2007.

3 de febrer 2007
-12,70 %cotització en una sessió
Borsa Destacat

La borsa castiga els resultats de Corcel Negro: −12,70 %

L'acció cau un 12,70 %, davant d'un -0,28 % de l'índex del sector.

25 d'octubre 2006
721.354 €benefici trimestral
Empreses Destacat

Patacada als comptes de Corcel Negro: el benefici cau un 35 %

Benefici net de 721.354 € (1,11 M€ fa un any). La caiguda dels ingressos explica el retrocés. El resultat queda per sota de les previsions (1,19 M€).

25 d'octubre 2006